![](https://media.dcnews.ro/image/202110/w670/usr_sigla_77363400.jpg)
Bogdan Novac este extrem de nemulțumit de negocierile din cadrul Alianţei Dreapta Unită.
'Motivul a fost rezultatul negocierii formării Alianţei Dreapta Unită la Prahova, negociere care a fost purtată şi finalizată de conducerea centrală a partidului', a declarat, miercuri, pentru Agerpres, Bogdan Novac, care este şi primar al oraşului Breaza.
Novac a zis că mai sunt şi alte persoane nemulţumite, 'nu puţine'. Motivele sunt cu privire la nominalizarea candidatului pentru Consiliul Judeţean, precum și de poziţiile stabilite de principiu pentru listele de candidaţi.
În ceea ce priveşte candidatul alianţei pentru funcţia de preşedinte al Consiliului Județean Prahova, acesta ar urma să fie deputatul George Ionescu, preşedinte al Forţa Dreptei Prahova. Bogdan Novac a mai zis că a rămas membru USR.
'Am rămas membru, mi-am dat demisia din funcţiile politice pe care le ocupam în interiorul USR. (...) Voi candida cu siguranţă pentru un nou mandat la Breaza', a mai declarat Bogdan Novac.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video