![Fotografie de la KIM JINHONG, Pexels Fotografie de la KIM JINHONG, Pexels](https://media.dcnews.ro/image/202303/w670/accident_dn7_valea_oltului_pxl_96264500.jpg)
Traficul rutier este blocat joi dimineaţa, pe DN 7 Valea Oltului, în afara localităţii Boiţa, unde patru persoane, printre care şi o fetiţă de doi ani, au fost rănite într-un accident rutier, au anunţat inspectoratele de Poliţie şi Situaţii de Urgenţă din judeţul Sibiu.
"Poliţiştii rutieri intervin la un accident de circulaţie produs pe DN 7, kilometrul 246+200m, în afara localităţii Boiţa. Din primele cercetări efectuate s-a stabilit că, în timp ce conducea o autoutilitară (microbuz) spre Sibiu, un hunedorean în vârstă de 20 de ani ar fi pătruns pe contrasens unde a intrat în coliziune cu un autoturism condus spre Vâlcea, de către un bărbat în vârstă de aproximativ 30 de ani, turism în care se mai aflau o femeie în vârstă de 26 de ani şi o fetiţă în vârstă de 2 ani, toţi trei din judeţul Argeş", a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu, Elena Welter.
Toate persoanele implicate sunt conştiente şi primesc îngrijiri medicale, potrivit reprezentanţilor Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU Sibiu).
Traficul rutier în zonă este blocat total.
Poliţiştii au demarat cercetările în vederea stabilirii cu exactitate a împrejurărilor în care s-a produs acest accident rutier, scrie Agerpres.
Miercuri seară, un mort şi doi răniţi în urma unui accident la Slobozia Sucevei
O persoană a murit şi una a fost grav rănită în urma coliziunii a două autoturisme pe DN2H, în zona localităţii Slobozia Sucevei, a informat ISU Suceava.
Potrivit sursei citate, în accident au fost implicaţi doar şoferii, ambii fiind încarceraţi în urma impactului.
Unul dintre şoferi, un bărbat în vârstă de 57 de ani, conştient şi cu multiple leziuni, a fost extras din autoturism şi predat unei ambulanţe ajunse la locul accidentului.
Cea de a doua victimă, o femeie, a fost extrasă din maşină, dar, având leziuni incompatibile cu viaţa, a fost declarat decesul.
La faţa locului au intervenit pompierii militari de la Detaşamentul Rădăuţi cu o autospecială pentru descarcerare şi o ambulanţă SMURD B2, cu sprijinul a două echipaje ale Serviciului de Ambulanţă Judeţean Suceava.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video