![Sursă foto: Freepik - https://www.freepik.com/, @Paolo Gallo Sursă foto: Freepik - https://www.freepik.com/, @Paolo Gallo](https://media.dcnews.ro/image/202312/w670/zodiac-horoscop2_23868200.jpg)
În perioada următoare, nativii zodiei Taur trebuie să reflecteze asupra posibilelor schimbări și inovații în viața lor, începând de la gestionarea timpului petrecut pe dispozitivele electronice până la evaluarea importanței activităților zilnice.
Taur/Ascendent în Taur
„Conjuncția Jupiter-Uranus în semnul vostru sper că, unora dintre voi, v-a dat niște idei, niște revelații. Dacă nu, gândiți-vă în perioada următoare ce ați putea schimba, ce ați putea inova în viețile voastre, începând de la cât timp consumați pe telefon, cât timp stați pe laptop, cât timp dați scroll în loc să citiți o carte sau să vă plimbați prin natură.
Imaginați-vă că aveți un panou al vieții voastre în față și vedeți acolo timpul vostru, viața, încotro se duce. Gândiți-vă câte dintre activitățile voastre sunt importante, sunt speciale, au rost pentru voi și câte dintre ele sunt aiurea.
Luna plină, la voi, se petrece în casa a 7-a și pentru că Soarele face careul cu Pluto vă recomand să stați departe de lupte de putere cu partenerul, cu șefii, cu colegii, cu lumea din jurul vostru.
Nu încercați să convingeți pe nimeni de nimic pentru că nu veți reuși. Tot ce trebuie să faceți voi este să vă convingeți pe voi înșivă, să aveți încredere în ceea ce sunteți, ceea ce credeți, ceea ce ați învățat. Lăsați-i pe alții!
Unii dintre voi s-a putea să aveți idei de genul: „ies dintr-o relație”, „rup o relație”. Vedeți să nu fie o fugă de ceva, vedeți să nu fie un alint, un răsfăț. Stați, vorbiți cu partenerul, vedeți ce s-a întâmplat și aveți puțină răbdare pentru că Venus, guvernatoarea voastră, va intra în semnul vostru în cealaltă săptămână și vine cu mai multă încredere în propria persoană.”, a spus Daniela Simulescu.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video