Vești bune pentru Edi Iordănescu înainte de Euro 2024. Valentin Mihăilă a marcat din nou pentru Parma
Internaţionalul român Valentin Mihăilă a marcat golul echipei Parma, care a terminat la egalitate cu US Cremonese, 1-1, duminică, pe teren propriu, în etapa a 37-a a ligii secunde de fotbal din Italia, penultima din Serie B.

Oaspeţii au marcat primii, prin argentinianul Franco Vazquez (25), fost jucător al Parmei, dar Valentin Mihăilă a egalat în min. 56, din pasa conaţionalului Dennis Man, punctează Agerpres.

Mihăilă a mai marcat un gol în minutul 4 al partidei, dar reuşita sa a fost anulată pentru ofsaid.

Ambele echipe au încheiat meciul în inferioritate, Parma jucând în zece din min. 14, când Botond Balogh a primit cartonaşul roşu, în timp ce de la oaspeţi a fost eliminat Charles Pickel (70).

Mihăilă, care a evoluat 78 de minute, a ajuns la 6 goluri marcate în 31 de partide.

Dennis Man a fost integralist şi a primit un cartonaş galben în min. 38.

Palermo, la care Ionuţ Nedelcearu a jucat 83 de minute, a remizat acasă cu Ascoli, 2-2. Pisa, la care Marius Marin a fost integralist, a încheiat şi ea la egalitate cu FC Sudtirol, 2-2. SSC Bari, echipa lui George Puşcaş, care a jucat din minutul 59, a obţinut un punct la Cittadella, 1-1, dar rămâne pe loc direct retrogradabil.