![Sursa foto: Antena 3 Sursa foto: Antena 3](https://media.dcnews.ro/image/202212/w670/valcu-cel-mai-tare-stand-upper-al-romaniei-e-mircea-badea--de-mult-voiam-sa-o-zic_14732000.jpg)
Alfred Bulai și Val Vâlcu au discutat despre umorul care prinde în zilele noastre, remarcând faptul că glumele fine nu mai sunt la modă fiindcă nu sunt înțelese de majoritatea. „Da, umorul trebuie să fie grosier, să-și dea unul cu o cărămidă în cap sau să înjure”, a spus Vâlcu.
„Da, haide să ne înțelegem, ceea ce are succes astăzi este stand-up comedy. Unii au numere bune, nu vreau să critic, dar o parte mare dintre comedianții aceștia, în afară de obscenități, nu fac altceva”, a comentat Bulai.
„De mult voiam să o zic, profit acum că nu ne aude nimeni... Știi care este cel mai tare stand-upper din România? Nu are nici obscenități, că sunt rigorile CNA-ului. După părerea mea, este Mircea Badea. El face stand-up stând pe scaun, la măsuță. Și face seară de seară, nu-și face regie. Majoritatea emisiunii are loc la lectură directă”, a adăugat jurnalistul Val Vâlcu.
Comparația cu Bobonete
Bulai l-a adus în discuție pe Bobonete, despre care spune că are un spectacol bun. „Bobonete, alături de alți zece, face să râdă câteva mii de oameni, o dată sau de două ori pe an. Mircea Badea face câteva procente din toată audiența TV în fiecare seară, tu-ți dai seama? Aici eu mai am o speranță – că oamenii înțeleg ironia și urmăresc chestiile astea în continuare”, a replicat Vâlcu.
„Mai mulți au încercat să-l imite pe Mircea Badea, în diverse formule. Era Banciu la B1 TV, dar era grosier. A preluat același gen de discuție solo despre evenimentele zilei, dar fără succes. Într-adevăr, poate audiența televiziunii contează, dar și priza la public a lui Mircea Badea e incontestabilă”, a completat Alfred Bulai.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video