Universitatea Cluj a învins-o pe Rapid Bucureşti în Superligă
Autor: Tiberiu Vasile
Sursa foto: AGERPRES
Universitatea Cluj a învins-o pe Rapid Bucureşti cu scorul de 3-2 (1-2), luni seara, în Giuleşti, în ultimul meci din etapa a 17-a a Superligii de fotbal.

Rapid a avut 2-0 după mai puţin de jumătate de oră de joc, dar U a reuşit să reducă din diferenţă înainte de pauză, clujenii întorcând scorul în repriza a doua.

Jayson Papeau (14) a deschis scorul cu un şut din afara careului, deviat de Lucas Masoero, iar Alexandru Ioniţă II (25) a majorat diferenţa din centrarea lui Funsho Bamgboye.

Daniel Popa (40) a marcat primul gol al clujenilor, din pasa lui Dorinel Oancea. Alexandru Chipciu (55) a restabilit egalitatea, după un şut în bară al lui Ianis Stoica. Golul victoriei oaspeţilor a fost semnat de Ianis Stoica, din pasa lui Daniel Popa (74).

Vezi mai mult pe: DCSPORT