![Un autocamion s-a răsturnat şi a luat foc pe DN 66, în zona localității Ohaba de sub Piatră / Foto: ISU Hunedoara Un autocamion s-a răsturnat şi a luat foc pe DN 66, în zona localității Ohaba de sub Piatră / Foto: ISU Hunedoara](https://media.dcnews.ro/image/202109/w670/autocamion-hunedoara_12382500.jpg)
Un autocamion s-a răsturnat şi a luat foc, vineri, pe DN 66, în zona localităţii hunedorene Ohaba de sub Piatră, şoferul fiind găsit mort în cabină, transmite Agerpres.
"Pe DN 66 Petroşani - Haţeg, la kilometrul 171+500 de metri, la ieşire din localitatea Ohaba de sub Piatră, judeţul Hunedoara, un autotren a părăsit partea carosabilă şi s-a răsturnat, ulterior izbucnind un incendiu. În urma evenimentului, şoferul tirului a decedat", informează Centrul Infotrafic din cadrul Poliţiei Române.
Conform aceleiaşi surse, traficul rutier a fost oprit pe ambele sensuri timp de aproximativ 45 de minute, pentru a se efectua cercetarea la faţa locului. Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Hunedoara a anunţat că autocamionul ardea generalizat la sosirea echipajelor de pompieri.
"La sosirea echipajelor specializate, incendiul se manifesta generalizat, conducătorul auto fiind găsit carbonizat în interiorul cabinei. Autocamionul nu transporta marfă, fiind gol", a precizat, la rândul său, Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Hunedoara.
Poliţiştii continuă cercetările în vederea stabilirii cauzelor care au generat accidentul, fiind întocmit un dosar de cercetare penală.
Şase persoane, transportate la spital după un accident produs în Mihăești
Şase persoane au necesitat îngrijiri medicale şi au fost transportate la spital după ce au fost implicate într-un accident rutier produs vineri pe un drum judeţean din localitatea Mihăeşti, a informat Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Vâlcea. Printre persoanele transportate la spital este şi o minoră în vârstă de patru ani.
"Poliţiştii Biroului rutier Râmnicu Vâlcea au intervenit la un accident rutier petrecut pe DJ 647, comuna Mihăeşti. Sunt implicate două autoturisme conduse de un bărbat de 27 de ani, iar celălalt şofer are 39 de ani. Aceştia au fost testaţi cu aparatul etilotest rezultând că nu au consumat alcool", a precizat sursa citată.
Potrivit reprezentanţilor Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Vâlcea, la sosirea echipajelor de intervenţie persoanele implicate în accident erau în afara autoturismelor, conştiente şi cooperante. Au fost evaluate şapte persoane, dintre care şase au fost transportate la spital, iar una a refuzat să meargă la unitatea spitalicească.
Un alt accident rutier în care au fost implicate un microbuz destinat transportului de persoane şi un autoturism a avut loc, vineri, pe DN 14, la Şaroş pe Târnave. Trei persoane au fost rănite.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video