Renumitul designer, Stephan Pelger, care a împlinit 37 de ani, a luat decizia, împreună cu fundația Salvați Copiii, de a-și dona ziua de naștere. Petrecerea de aniversare a avut loc la Palatul Bragadiru, în acest sfârșit de săptămână, iar biletul de intrare a costat 100 de lei.
Banii strânși în urma balului de caritate vor merge către Alexandra, o tânără de la casa de copii, pasionată de design, care a împlinit 15 ani chiar în noaptea evenimentului. Stephan Pelger a aflat de Alexandra prin intermediul fundației Salvați Copiii, căreia îi oferă sprijin de o bună perioadă de timp. "Este o fetiță abandonată de familie, ea nu știe ce se întâmplă în această seară. Și eu am crescut într-o casă de copii și știu prin ce trece.", a spus Stephan Pelger pentru Vorbește lumea.
(Stephan Pelger, alături de Laura Cosoi)
Printre vedetele care au participat la aniversarea acestuia se numără: Laura Cosoi, Raluca Bădulescu, Natalia Mateuț. De asemenea, mama adoptivă a celebrului designer a venit special din Germania pentru a participa la eveniment.
Inna, Amalia Enache, Mădălina Ghenea, Dragoș Bucurenci și Dana Rogoz sunt alte vedete care au ales să își doneze ziua de naștere în scop caritabil.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video