![](https://media.dcnews.ro/image/201505/w670/stela_enache_19145500.jpg)
"Nu ştiu dacă peste 20, 30 de ani se va putea vorbi despre cineva în termenii în care vorbim astăzi despre cei care au fost înaintea noastră. Şi compozitori, şi interpreţi. Festivalurile de altădată erau cu adevărat o rampă de lansare. Acum, la concursurile de talente «X Factor», «Vocea României» şi care mai sunt, se desemnează un câştigător despre care nu se mai aude nimic. E o mare nebunie, după care nimeni nu mai aude nimic", a declarat, pentru ziarulring.ro, interpreta Stela Enache.
Românii au talent. Mihaela Rădulescu a dansat cu un concurent
Apariţiile sale sunt foarte rare în prezent, ea preferând să stea departe de lumina reflectoarelor, însă urmărește tot ce se întâmplă în domeniu și e foarte activă în cadrul festivalurilor de profil.
Artista recunoaște că e dezamăgită de muzica românească actuală: "Mă uit împrejur şi văd cum îmbătrâneşte crema muzicală. Din nefericire, ce vine acum e un gol imens. Profesionalismul din vremea mea şi calitatea nu se compară cu ce este astăzi. Acum nu mai există suflet, există doar business, cine câştigă mai mult. Au apărut vedetuţele astea de carton care după o mare piesă devin mari artişti şi nu le mai ajungi la nas nici cu prăjina, iar după aceea dispar", a mărturisit Stela Enache .
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
Citește articolele cu aceleași etichete:
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video