Steaua, spectacol la primul meci cu Dică antrenor
Autor: Bogdan Bolojan
Steaua a făcut spectacol în primul meci sub comanda lui Nicolae Dică. Meciul s-a desfășurat în Olanda, acolo unde steliștii efectuează primul cantonament.

Steaua a câștigat lejer, cu 7-0 meciul disputat împotriva echipa Regio Arnhem. Echipa a fost formată din jucătorii liberi de contract din Olanda care își caută un angajament.

Diferența de valoare și de sudare a echipelor s-a văzut încă din startul meciului. Gnohere a avut nevoie de doar 7 minute să înscrie primul gol. La pauză scorul a fost de patru la zero, după ce Budescu și Gnohere au reușit câte o dublă.

În a doua repriză au urmat și schimbările, Nicolae Dică schimbând aproape întreg lotul de jucători. Chiar și rezervele s-au descurcat bine, reușind trei goluri în repriza secundă fără să primească nici unul.

Cele trei goluri au fost marcate de Jakolis, Benzar și Mihalcea.