Steaua e campioana României în sezonul 2013-2014
Steaua Campioană
Steaua București a câștigat cel de-al doilea titlu consecutiv de campioană a României, cu trei etape rămase de disputat din sezonul 2013-2014 al Ligii 1. „Roș-albaștrii” au câștigat, joi seară, pe Cluj Arena, meciul cu Universitatea Cluj, scor 1-0, și nu mai pot fi ajunși în fruntea clasamentului.

Prepeliță a marcat, în prelungirile primei reprize, golul care îi face matematic campioni pe elevii antrenați de Laurențiu Reghecampf.

„Roş-albaştrii” câștigă astfel cel de-al 25-lea titlu de campioană a României, record absolut în fotbalul autohton.

Potrivit gsp.ro, Steaua este singura echipă care a câștigat cel puțin două titluri consecutive, din 1989 până în prezent, „roș-albaștrii” aflându-se la cea de-a treia performanță de acest gen.

Vezi și: Steaua, aproape de un amical cu Real Madrid