Steaua, cu Reghecampf antrenor, victorie cu CS Universitatea Craiova
Autor: Alexandra Petrovici
Echipa antrenorului Laurențiu Reghecampf a ieșit învingătoare duminică seară, la Pitești,din meciul cu CS Universitatea Craiova cu scorul de 2-0.

Reghecampf a redebutat cu un meci în care Steau a dominat categoric jocul. Deși a avut numeroase ocazii de gol, primul gol a fost dat în minutul 81, prin fundașul Paul Papp, cu un șut de la peste 30 de metri. Tabela a fost închisă de către atacantul francez Gregory Tade, din centrarea lui Adi Popa, în minutul 83.

După ce Alexandru Băluță a primit cartonașul roșu în minutul 90+1, la doar două minute de la intrarea sa pe teren, CSU a terminat meciul cu zece oameni.

În ultimele trei partide, CSU are două eșecuri și un egal și doar o victorie în ultimele șase.

Steaua venea după două înfrângeri și un gol.