Standard Liege: Răzvan Marin, debut excelent în 2019
Autor: Darius Muresan
razvan marin
Standard Liege a învins formaţia germană de fotbal FSV Mainz 05 cu scorul de 3-2, marţi, într-un meci amical jucat în stagiul de pregătire din Andaluzia, în care mijlocaşul român Răzvan Marin a marcat un gol pentru vicecampioana Belgiei.

Echipa din Bundesliga, la care românul Alexandru Maxim a jucat în repriza secundă, a condus cu 2-0, prin golurile marcate de Jean-Paul Boetius (15) şi Jean-Philippe Mateta (37), dar Standard a întors scorul după pauză, prin golurile reuşite de Renaud Emond (65, 85) şi Marin (82), care a evoluat în partea a doua a meciului.

Răzvan Marin a fost subiectul unui transfer în această perioadă după ce în presă au apărut zvonuri potrivit cărora internaționalul român ar fi dorit de AS Roma sau Inter Milano. Tânărul mijlocaș în vârstă de 22 de ani nu a ascuns faptul că și-ar dori să evolueze într-un campionat de top, dar a precizat că va termina acest sezon cu Standar Liege.