![](https://media.dcnews.ro/image/202402/w670/sosoaca-braila_33753400.jpg)
Conform unui clip de pe rețelele de socializare, un bărbat care susține că a luptat la Revoluție i-a reproșat senatoarei că face jocurile Kremlinului: 'Vii tu cu rușii aici', i-a spus omul.
Diana Șoșoacă i-a răspuns, în stilul caracteristic, și l-a făcut PSD-ist. Bărbatul i-a răspuns că 'nu este cu niciun partid politic'.
'Ce cauți la Ambasada Rusiei?', a mai întrebat-o brăileanul. Șoșoacă i-a răspuns: 'E treaba mea, mă! Bravo, mie, că m-am dus, mă! Eu am tupeu, tu nu ai tupeu'.
Video
În timpul schimburilor de replici, senatoarea i-a mai zis că rușii au câștigat războiul cu Ucraina și că nu ea va pleca din Brăila, ci el. De asemenea, Diana Șoșoacă nu a dezmințit că face jocurile Rusiei, nu a negat acest lucru.
Citește și - Interlopul clujean Gore a intrat în partidul lui Șoșoacă: La capitolul jmecherie și ciumegareală am adus legenda! - Video
Interlopul clujean Marius David, cunoscut drept Gore, a intrat în partidul S.O.S. România, condus de Diana Șoșoacă. Anunțul a fost făcut de fostul boxer, politician și luptător MMA, Călin Mărincuș, într-o postare pe rețelele de socializare.
'La capitolul Jmecherie și Ciumegareală am adus LEGENDA! Fii ȘOȘOCAR!", scrie la descrierea clipului postat de Călin Mărincuș.
'Având în vedere că în Parlamentul României este o golănie fără pereche (...) Noi, SOS Cluj-Napoca, nu o să mai fim descoperiți la absolut niciun capitol. Așadar astăzi SOS Cluj-Napoca se întărește cu 300%... Noi SOS Cluj vom face față oricăror provocări, de oricare fel. Domnul Gore, Marius Florin David, este membru SOS, eu l-am invitat în partid, el este un naționalist și un patriot, o poate dovedi în fața oricui', a spus Călin Mărincuș.
Călin Mărincuș a avut și un mesaj pentru presă:
'Dacă ne veți defăima, vă vom da în judecată, pentru că dacă eram înainte de 2010... Dar, totuși, noi vă rugăm și vă invităm să ne chemați pe amândoi să avem o discuție filmată cu dvs - vă garantăm că veți avea o audiență maximă și rating, dar asta nu înseamnă că veți ieși bine dintr-o discuție cu noi'.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video