SIMONA HALEP – YING-YING DUAN, REZULTAT FINAL la Shenzhen - LIVE TEXT

Autor: Rodica Mitu | Categorie: Sport
Simona Halep, locul 1 WTA, și Ying-Ying Duan, locul 91 WTA, s-au confruntat, miercuri, 3 ianuarie, într-un meci contând pentru turul doi al turneului de la Shenzhen. Victoria i-a revenit sportivei din Constanța.

Astfel, Simona Halep şi-a asigurat pentru încă o săptămână poziţia de lider în clasamentul WTA după acest succes, conturat după o oră şi 37 minute, românca urmând să fie astfel principala favorită la Australian Open, primul turneu de Mare Şlem al anului.

Confruntarea dintre cele două sportive a fost prezentată, în formată LIVE TEXT, pe DC News:

SIMONA HALEP – YING-YING DUAN SET 3 (6-2)

Halep - Duan 6-2 Victorie pentru Simona!

Halep - Duan 5-2 Un nou game câștigat de Duan.

Halep - Duan 5-1 Primul game câștigat de Duan în setul trei.

Halep - Duan 5-0 Numărul 1 WTA se apropie de victorie.

Halep - Duan 4-0 Meciul este la discreția lui Halep, care a avut o revenire uimitoare.

Halep - Duan 3-0 Halep a mai câștigat un game.

Halep - Duan 2-0 Liderul WTA se distanțează de Duan și în acest set.

Halep - Duan 1-0 Halep începe în forță setul trei.

SIMONA HALEP – YING-YING DUAN SET 2 (6-1)

Halep - Duan 6-1 Sportiva din Constanța trimite meciul în setul decisiv.
Halep - Duan 5-1 Halep și a reușit încă un break.
Halep - Duan 4-1 În ultimul punct al game-ului, Duan a riscat și a trimis mingea afară.
Halep - Duan 3-1 Liderul WTA își mărește avantajul în setul trei.
Halep - Duan 2-1 Halep trece în avantaj din nou.
Halep - Duan 1-1 Chinezoaica egalează repede, deși Simona a condus în acest game.
Halep - Duan 1-0 Game Halep!

SIMONA HALEP – YING-YING DUAN SET 1 (3-6)

Halep - Duan 3-6  Duan a reușit să câștige primul set.
Halep - Duan 2-5  Ying-Ying este la un game distanță de câștigarea primului set.
Halep - Duan 2-4  Liderul WTA oprește seria de game-uri câștigate de Duan.
Halep - Duan 1-4  Ying-Ying domină acest game, controlând schimburile.
Halep - Duan 1-3  Chinezoaica își mărește avantajul.
Halep - Duan 1-2  Duan este în avantaj, după încă un game solid.
Halep - Duan 1-1  Simona Halep a egalat rapid.
Halep - Duan 0-1  Duan câștigă lejer primul game.