SIMONA HALEP - SHUAI PENG, Wimbledon 2017, LIVE TEXT
Autor: Darius Muresan, Diana Popescu
Simona Halep (2 mondial WTA) o va înfrunta în turul III la Wimbledon pe chinezoaica Shuai Peng (37 mondial WTA).

LIVETEXT:

Simona Halep- Shuai Peng (6-4/ 6-7). Românca se califică în optimi la Wimbledon.

SETUL 2:

Halep a fructificat a doua minge de meci de care a avut parte şi s-a impus cu 9-7 în tie-break-ul setului secund.

Simona Halep a salvat o minge de set a lui Shuai Peng, iar scorul în tie-break este 6-6.

HALEP- S. PENG Echilibru şi în tie-break, unde cele două schimbă terenurile la scorul de 3-3.

HALEP- S. PENG 6-6 Replică pe măsură a Simonei Halep, care intră în tie-break după un game câştigat fără vreun punct pierdut.

HALEP- S. PENG 5-6 Game la 0 câştigat de Shiao Peng, al doilea din acest set.

HALEP- S. PENG 5-5 Simona Halep s-a impus pe propriul serviciu, iar setul intră în prelungiri.

HALEP- S. PENG 4-5 Shuai Peng e doar la un game de câștigarea setului 2.

HALEP- S. PENG 4-4 Halep şi-a pierdut serviciul, iar chinezoaica a echilibrat din nou situaţia în setul secund.

HALEP- S. PENG 4-3 Simona Halep reuşeşte break-ul şi e la numai două game-uri distanţă de calificarea în optimile de finală.

HALEP- S. PENG 3-3 Simona revine din nou.

HALEP- S. PENG 2-3 Game la 0 câştigat de Shuai Peng, care revine în avantaj în setul al doilea.

HALEP- S. PENG 2-2 Simona Halep a încheiat game-ul cu un as și o egalează pe Shuai Peng.

HALEP- S. PENG 1-2 Adversara Simonei a trecut din nou în avantaj în setul secund după un nou game câştigat cu dificultate.

HALEP- S. PENG 1-1 Simona s-a impus pe propriul serviciu şi a egalat scorul în setul secund

HALEP- S. PENG 0-1 Chinezoaica începe tare și setul al doilea.

SETUL 1:

HALEP- S. PENG 6-4 Românca câștigă primul set.

HALEP- S. PENG 5-4 Simona se apropie la doar un game de câștigarea setului.

HALEP- S. PENG 4-4 Simona păstrează ritmul bun și menține egalitatea cu un game câștigat ușor pe propriul serviciu.

HALEP- S. PENG 3-4 Shuai trece din nou în avantaj.

HALEP- S. PENG 3-3 Românca egalează scorul în acest prim set.

HALEP- S. PENG 2-3 Simona face rebreak.

HALEP- S. PENG 1-3 Shuai Peng face primul break al meciului.

HALEP- S. PENG 1-2 Chinezoaica își câștigă din noul game-ul de serviciu.

HALEP- S. PENG 1-1 Simona a fost condusă cu 0-30, însă în a doua parte a game-ului, românca a revenit.

HALEP- S. PENG 0-1 Peng a servit bine și a câștigat game-ul la 0.

A început meciul.

Cele două jucătoare au ieșit la încălzire.

UPDATE: Meciul dintre Meciul Muller- Bedene s-a încheiat. În scurt timp va începe meciul Simonei Halep.

UPDATE: Meciul a fost amânat pentru ora 16:30.

Știrea inițială:

LIVETEXT SIMONA HALEP - SHUAI PENG: În turul precedent de la Wimbledon sportiva româncă a trecut în două seturi de brazilianca Haddad Maia 7-5 / 6-3, după un meci dificil în fața unei adversare foarte ambițioase și motivate.

LIVETEXT SIMONA HALEP - SHUAI PENG: Pentru a se califica în sferturi Simona Halep trebuie să treaca de Shuai Peng. Cele două adversare de astăzi nu s-au mai întâlnit niciodată până în prezent.

LIVETEXT SIMONA HALEP - SHUAI PENG: Deși mare favorită la casele de pariuri, pe Simona Halep nu o va aștepta o partidă ușoară. Peng, în vârstă de 31 de ani, locul 37 mondial, a trecut de nume grele precum Eugenie Bouchard sau Carla Suarez Navarro.

LIVETEXT SIMONA HALEP - SHUAI PENG: Întâlnirea dintre Simona Halep și Shuai Peng este programată de la ora 15:30. Ea va începe după terminarea partidei de pe tabloul masculin, dintre Saso Bedene vs Gilles Muller, confruntare programată de la 13:30.

LIVETEXT SIMONA HALEP - SHUAI PENG: Partida dintre Halep și Peng este transmisă de Eurosport, dar și în format LIVE TEXT pe www.dcnews.ro