Simona HALEP - Serena WILLIAMS, sferturi la Australian Open. Se ştie ora meciului
Autor: Florin Răvdan
Se ştie ora meciului
S-a aflat ora la care se va disputa partida dintre Simona Halep şi Serena Williams, din sferturile de finală ale turneului Australian Open.

Partida se va desfăşura pe arena Rod Laver şi va prima din sesiunea de seară de la Australian Open. În România, partida va fi transmisă în direct marţi, de la ora 10:00.

Williams conduce cu 9-2 în întâlnirile cu Halep, ultima victorie aparţinându-i româncei, scor 6-2, 6-2, în finala turneului de la Wimbledon, din 2019. În acelaşi an, cele două jucătoare s-au întâlnit şi la Australian Open, când Williams a câştigat în trei seturi, scor 6-1, 4-6, 6-4, în optimile de finală.

Rămâneţi pe DC NEWS. Vă vom ţine la curent cu desfăşurarea partidei.