Simona Halep - Ekaterina Alexandrova | Rezultat LIVE score, turul doi Cincinnati
Autor: Mircea F. Cristian
Simona Halep - Ekaterina Alexandrova | Rezultat turul doi Cincinnati
Simona Halep - Ekaterina Alexandrova | Rezultatul și evoluția scorului meciului de la Cincinnati au fost prezentate în format LIVE score pe dcnews.ro.

SETUL 3 Simona Halep - Ekaterina Alexandrova 2-1 și Simona trece în turul trei la Cincinnati. Partida a durat 2 ore și 4 minute.

6-4

5-4 Break Simona care este la un punct de câștigarea meciului, pe serviciul său.

SETUL 2

7-5 Set SIMONA HALEP care are o frumoasă revenire. Urmează setul 3, decisiv.

UPDATE 1 - Meciul a fost reprogramat la ora 18.05

Simona Halep - Ekaterina Alexandrova se joacă astăzi, de la ora 18.00.

Halep o va întâlni pentru prima oară în carieră pe Alexandrova. Ekaterina Alexandrova, rusoaica de pe locul 43 WTA, a învins-o în primul tur de la Cincinnati pe Carla Suarez Navarro, 29 WTA, cu 6-4, 6-1.

Înainte de meciul de azi, Simona a postat pe Twitter o poză cu echipa sa, aflați cu toții la cină:

Simona Halep a scăpat de Kiki Bertens și Serena Williams

Kiki Bertens a fost eliminată, marți seara, de la Cincinnati, de Venus Williams, scor 3-6 6-3 6-7. Aceasta este o veste bună pentru Simona Halep, având în vedere că Bertens este cea care a învins-o în finala de anul trecut pe romancă, iar duelul se putea reedita în acest an în sferturile de finală. De asemenea, Serena Williams a părăsit turneu, declarând forfait din cauza durerilor de spate, jucătoare pe care Simona ar fi putut să o întâlnească în semifinale.

"Turneul de aici este unul special pentru că am atins un nivel de joc foarte bun aici. Mi se potrivesc suprafaţa şi atmosfera. Sunt încrezătoare, dar o să fie un pic diferit din cauza accidentării", a declarat Simona la Digi Sport.

Simona Halep este a patra favorită la câştigarea turneului de la Cincinnati. Ea are de apărat 585 de puncte pentru finala de anul trecut, pe care a pierdut-o cu Bertens. Competiţia din Ohio oferă premii totale de 2.9 milioane de dolari.