Sevilla învinge Atletico Madrid și încinge lupta la titlul LaLiga
Autor: Neagoe Narcis-Florentin
Sevilla a învins liderul Atletico Madrid, duminică seara, în prima partidă de după pauza competițională, înăsprind lupta pentru titlul LaLiga.

Conform Marca, chiar dacă pauza era văzută drept o șansă la respiro pentru echipa madrilenă, formația lui Diego Simeone a fost învinsă de Sevilla, scor 1-0, prin lovitura de cap a lui Marcos Acuna din minutul 70.

Lupta la titlu din Spania a devenit tot mai interesantă, cu mai puțin de 10 meciuri rămase din sezonul 2020-2021. După ce defilase în prima parte a sezonului, Atletico a ajuns la 66 de puncte în 29 de meciuri, urmată de Real Madrid cu 63 de puncte în tot atâtea partide disputate. Totuși, dacă FC Barcelona va învinge, luni seara, pe Real Valladolid, va face 65 de puncte în 29 de meciuri, înainte de El Clasico și de duelul direct cu Atletico Madrid.