Sergiu Nicolaescu va fi incinerat. Ce apel face soția sa

Soția lui Sergiu Nicolaescu dorește să-l incinereze pe marele regizor și interzice presei să difuzeze imaginii de la funerarii.
Dana Ionică, soția lui Sergiu Nicolaescu, a emis un comunicat de presă prin care cere presei să nu difuzeze imagini audio, video sau fotografii de la înmormântarea regizorului.
Sergiu Nicolaescu a decedat joi, la ora 8.20, în urma complicaţiilor cardiace şi pulmonare severe, care nu au răspuns la tratamentul intensiv aplicat, a anunţat Spitalul Elias.
“În ultimele 48 de ore, în evoluţia domnului Sergiu Nicolaescu au apărut complicaţii cardiace şi pulmonare severe care nu au răspuns la tratamentul intensiv aplicat şi care au condus la deces azi, 3.01.2013, ora 8.20″, se arată în comunicatul de presă transmis de Spitalul Elias.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News