Sepsi - Farul, scor final. Ghinion teribil pentru echipa lui Gheorghe Hagi

Autor: Dan Carp | Categorie: Sport
Facebook Farul Constanta
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a terminat la egalitate cu Farul Constanţa, 1-1 (0-0), sâmbătă seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a şasea a fazei play-off a Superligii de fotbal.

Echipa lui Gheorghe Hagi a avut un ghinion teribil, fiind egalată în una din ultimele faze ale meciului, mai exact în minutul 90. Farul a mai avut și o bară înainte de deschiderea scorului, dar și o mare ocazie de gol cu cinci minute înainte să fie egalată.

Farul a deschis scorul prin Andrei Borza (73) şi a ratat desprinderea la ocazia lui Louis Munteanu (84), Sepsi OSK egalând în min. 90, prin Marius Ştefănescu (90).

Liderul a avut o bară, prin Adrian Mazilu (56).

Farul are o singură victorie în ultimele trei etape (un eşec şi un egal).

Sepsi OSK are o singură victorie în ultimele nouă etape (două egaluri, şase eşecuri).

În sezonul regulat, Farul s-a impus în ambele partide directe, cu 1-0 în deplasare şi 2-0 acasă.

Sepsi Sfântu Gheorghe - FC Farul. Rezumatul meciului, în cifre

ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FC Farul Constanţa 1-1 (0-0), Arena Sepsi OSK - Sfântu Gheorghe
Au marcat: Marius Ştefănescu (90), respectiv Andrei Borza (73).
Arbitru: Radu Petrescu; arbitri asistenţi: Mircea Mihail Grigoriu, Bogdan Gheorghe (toţi din Bucureşti); al patrulea oficial: Cătălin Buşi (Râmnicu Vâlcea)
Arbitru video: Horia Gabriel Mladinovici (Bucureşti); arbitru asistent video: Marius Cristian Marchidanu (Brăila)
Observatori: Eduard Dumitrescu (Piteşti) - CCA, Eduard Alexandru (Ploieşti) - LPF