![](https://media.dcnews.ro/image/201806/w670/dana_savuica_29381500.jpg)
Sportul are rolul său, însă și tratamentele noninvazive de beauty, o mică ajustare cu botox sau genele moștenite de la părinți își spun și ele cuvântul!
“Nu vreau să par lipsită de modestie dar pot spune că am moștenit ceva gene bune din familie. Bunicii mei aveau un aspect tineresc al tenului, fără riduri adânci iar picioarele mamei, pe care le-am moștenit, sunt celebre pentru frumusețea lor pe toată Valea Dâmboviței. Cu toate acestea, fac mișcare aproape zilnic prin plimbări lungi în parc, pe bicicletă, înot, mănânc ce vreau dar cu măsură și fac și tratamente și terapii neinvazive de la cele de tonifiere cum ar fi criolipoliza, până la curățarea tenului cu Intraceuticals sau Dermafrac la aBeauty Clinique. Am început să fac și câte o mică intervenție cu botox și acid hialuronic pentru menținerea tonusului și reducerea ridurilor, pentru preîntâmpinarea căderii pielii și am ales să merg la doctori buni precum Dr.Murad, Juravle și Sleiman.
Acord o atenție sporită când este vorba de imaginea mea, odată pentru respectul de sine dar și pentru că vreau să mă mențin “pe val” în showbiz. Altfel, ești dată la o parte imediat de o altă femeie, nu neapărat mai frumoasă și mai tânără cât de una care știe cât de importantă este întreținerea frumuseții la orice vârstă pentru a pășii în viață cu capul sus. O femeie trebuie să aibă tot timpul grijă de aspectul ei”, dezvaluie Dana Săvuică pentru DC News.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
Citește articolele cu aceleași etichete:
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video