![Rareș Bogdan FOTO AGERPRES Rareș Bogdan FOTO AGERPRES](https://media.dcnews.ro/image/201911/w670/agerpres_13216588_14061600.jpeg)
Politicianul spune că a refuzat aparițiile pentru a se concentra pe munca de europarlamentar la Bruxelles și Strasbourg.
"Astazi de la 21.00 voi participa la Ultima Emisiune din 2019 Live. In acest an am realizat Emisiuni la RealitateaTv, "Jocuri de Putere cu Rares Bogdan" de duminica pana joi, 21.00 - 01.00 de la inceputul lui ianuarie pana pe data de 14 Martie. Incepand cu 15 martie am fost invitat in emisiuni Tv, de la RealitateaTv, Digi 24 si B1, la RomaniaTv si A3. sau zeci de Televiziuni Locale, Regionale sau Radiouri Locale si Regionale.
(...) Am fost prezent in zeci de Conferinte de Presa, Live-uri pe Facebook si am raspuns solicitarilor de a intra Live, pe Telefon sau Skype, in zeci si sute de emisiuni de dezbatere sau jurnale de stiri. Dupa 01 Decembrie am decis sa ma concentrez pe misiunea pe care am primit-o din partea cetatenillor romani, alegatori PNL si nu numai, de a reprezenta Romania si de a apara interesele Romaniei in Europa, la Strasbourg si Bruxelles. Am refuzat zeci de interviuri si aparitii in tara in ultimele 4 saptamani. Dupa 10 ianuarie voi fi prezent insa deopotriva in inima Europei Comune si la Bucuresti si in tara pentru a imi sustine din plin colegii in demersul guvernamental. Am promis insa o emisiune cu ceva timp in urma si ma voi tine de cuvant. Oamenii de la aceasta Televiziune s-au comportat cu mine surprinzator de corect atat in campania pentru europarlamentare, cat si in cea pentru prezidentialele castigate de catre Klaus Iohannis. Asta nu inseamna ca nu ii respect pe toti cei care isi fac cu pasiune si dedicatie pentru adevar meseria uluitoare de jurnalist. Le multumesc tuturor, chiar si celor care m-au criticat sau atacat in acest an. Sa dea Bunul Dumnezeu ca anul 2020 sa fie unul mai bun si sa reusim sa fim mai buni decat in anul ce se incheie peste 3 zile. Nu uitati sa iubiti Romania in fiecare zi!
Ne vedem asta seara la 21.00, pe RomaniaTv. Ultima emisiune din 2019. Ne revedem in 2020, dupa 10 ianuarie," este mesajul lui Rareș Bogdan.
[citeste si]
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video