![Mihai Fifor Mihai Fifor](https://media.dcnews.ro/image/201910/w670/fifor-psd_27381800.jpeg)
"Raportul mitingului din 10 august 2018 pe care l-a „desecretizat" astăzi ministrul Marcel Vela a fost desecretizat încă din 31 ianuarie 2019, când MAI a stabilit că peste 90% din acest document nu mai avea carcter secret. Restul de 10% depindea exclusiv de alte instituţii.
Deci azi, ministrul Vela nu a declasificat nimic. Au avizat doar alte institutii acel rest de 10%. Întrebarea legitimă e de ce aceste alte instututii s-au hotărât să facă asta taman acum, între cele două tururi de scrutin ale alegerilor prezidențiale.
Pentru cetățeni raportul este exact așa cum a fost și până acum: NEPUBLIC. Iar PNL știa dinainte că DIICOT nu-l poate face public pentru că este „mijloc de probă" în ancheta penală aflată în desfășurare.
În concluzie, tot ce am văzut azi a fost doar o mascaradă ! O mare păcăleală electorală, al cărei unic scop a fost de a readuce în memoria colectivă o emoție, care să acopere fuga lui Iohannis de o dezbatere în care să dea seama pentru contraperformanța din mandatul său!", a scris Mihai Fifor pe Facebook.
Iată AICI anunţul lui Marcel Vela.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
Citește articolele cu aceleași etichete:
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video