![](https://media.dcnews.ro/image/201807/w670/radu_tudor_62261000.jpg)
De ziua sa de naştere, jurnalistul de la Antena 3 face o retrospectivă scurtă a anilor care l-au adus astăzi pe culmile succesului, recunoscând că ar da oricând timpul înapoi să retrăiască cei 18 ani plini de dorinţe şi visuri. Iar familia este nelipsită. Tot cu ei s-a serbat şi astăzi. Nimic fastuos. Linişte şi o masă în familie.
"Dacă aş putea să dau timpul înapoi, la 18 ani, ar fi foarte bine. Satisfacţiile profesionale sunt imense la vârsta asta şi sper ca Dumnezeu să îmi dea sănătate, să merg la fel ca şi până acum, din toate punctele de vedere.
Surpriza cea mai mare de care mă bucur este perspectiva profesională pe care nu mi-o imaginam, acum 25 de ani, pe băncile facultăţii. Nu îmi imaginam să am o emisiune zilnică la o televiziune importantă din România", mărturiseşte jurnalistul, pentru DCNews.
Cât despre numeroasele urări pe care le primeşte din partea celor dragi, Radu Tudor mărturiseşte, cu bucurie, că le face faţă cu brio şi îi bucură sufletul.
"Eu sunt foarte bucurors de toate mesajele din partea tuturor şi este o zi în care pot să am confirmarea că, din tot ce am făcut până acum, am făcut mai mult bine decât rău. În cea mai mare parte, reușesc să răspund la toate urările, mai ales la cele primite pe telefon. Este o bucurie să răspund şi să le mulţumesc tuturor prietenilor, celor care ne apreciază pe noi cei de la Antena 3", spune Radu Tudor.
Însă, una dintre cele mai frumoase surprize pe care jurnalistul le-a primit este cel din partea unei persoane extrem de speciale:
"Nepoţica mea, Eva, mi-a făcut o inimioară multicoloră, din plastilină, pe care am postat-o pe Instagram şi are mare succes. Eva mi-a făcut o surpriză foarte frumoasă. Are doar nouă ani şi este foarte pricepută la desen şi la pictură".
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video