PSG - St. Etienne, 5 goluri în 17 minute. Rezultat final decis în al 5-lea minut de prelungiri / Video
PSG încheie grupa din Liga Campionilor cu o victorie contra FC Bruges. Leipzig, surpriză cu Manchester City
Paris Saint-Germain a obţinut o victorie dramatică împotriva lui Saint-Etienne, 3-2 pe teren propriu, duminică, în etapa a 33-a din Ligue 1.

Primul gol a venit foarte târziu în minutul 78, şi a fost reuşit de Saint-Etienne, prin Denis Bouanga. Kylian Mbappe a egalat după doar un minut, iar în minutul 87 a înscris din nou, transformând un penalty obţinut tot de el.

Romain Hamouma a egalat în minutul 90+2 după o fază care nu părea foarte periculoasă, însă Maro Icardi a adus victoria gazdelor în al cincilea minut de prelungire.

În clasament, PSG s-a apropiat la un singur punct de liderul Lille. Echipa pariziană s-a calificat marţi în semifinalele Ligii Campionilor.

Până la această oră, în cadrul etapei s-au disputat meciurile: vineri Lille - Montpellier 1-1 Au marcat: Araujo (85), respectiv Delort (21) sâmbătă Angers - Rennes 0-3 Au marcat: Doku (45+1), Terrier (63), Guirassy (90+1) Olympique Marseille - Lorient 3-2

Au marcat: Payet (53), Lirola (56, 90+1), respectiv Moffi (19, 70) duminică Paris Saint-Germain - Saint-Etienne 3-2 Au marcat: Mbappe (79, 87 - pen), Icardi (90+5), respectiv Bouanga (78), Hamouma (90+2) Celelalte meciuri ale etapei au loc duminică. Clasament: 1. Lille 70 puncte 2. PSG 69 p 3. Monaco 65 p (32 jocuri) 4. Olympique Lyon 64 p (32 j) 5. RC Lens 52 p (32 j) 6. Olympique Marseille 52 p 7. Rennes 51 p .....