PAOK: Lucescu spulberă tot. O nouă performanță
Autor: Darius Muresan
Razvan Lucescu
PAOK Salonic s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Greciei după ce şi-a spulberat adversarul, Panachaiki, cu 5-0.

În tur, echipa lui Răzvan Lucescu (49 de ani) oferise o mare surpriză neplăcută şi pierduse cu 2-1, în deplasare, contra divizionarei secunde.

Dacă în campionat defilează şi pare că nu are emoţii în a obţine titlul, PAOK avea o revanşă de luat după meciul tur. Una pe care a luat-o cu vârf şi îndesat graţie unei noi prestaţii foarte, foarte bune. Show-ul de pe "Toumba" a început cu un gol al lui Matos, în minutul 5, iar Jaba a făcut 2-0 în minutul 37. După pauză, Jaba a trecut la serviciu, Limions a marcat pentru 3-0 (minutul 46), iar acelaşi Jaba a reuşit şi dubla (minutul 54). 5-0, scorul final, a arătat tabela începând cu minutul 67, când a marcat şi Misic, potrivit Prosport.

PAOK a devenit, astfel, a doua echipă calificată în sferturile de finală, după Panionios, învingătoare cu 1-1 şi 2-0 în dubla cu Giannina.