![foto freepik.com foto freepik.com](https://media.dcnews.ro/image/202302/w670/horoscop-previziiuni_06691700.jpg)
”Cât de curând, vom avea două planete la grad anaretic, nu doar una. Pluto se află deja la 29° Capricorn și se pregătește să intre în Vărsător pe 23 martie. Saturn va intra și el în câteva zile la 29° Vărsător și se pregătește să intre în Pești pe 7 martie. În astrologie, gradul anaretic este unul foarte special. Mai ales ultimul grad(zodia are 30°). Când o planetă ajunge aici, o ia puțin razna. Forțează nenaturalul câteodată. Cei mai zăpăciți vor fi cei cu marcaj de Vărsător în astrograma natală. Vor avea senzația că o iau razna în perioada aceasta, că trăiesc la limită, pe graniță foarte fină, că pierd total controlul asupra vieții lor. Toate stările, evenimente au legătură cu schimbările apărute în viața lor din martie 2020 încoace. Am doar o vorbă: toate trec, la propriu sau la figurat. Și nu putem lupta cu ele. Suntem simpli muritori. Valabil și pentru cei cu marcaj de Taur, Leu și Scorpion. Până la final de martie nu prea veți ști de viața voastră” scrie astrologul DCNews și Astrosens, Daniela Simulescu, pe Facebook.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video