Olanda s-a impus cu greu în fața Poloniei, la EURO 2024

Autor: Ioan-Radu Gava | Categorie: Sport
'Portocala mecanică ', la un pas de calificarea în optimile CM 2022 / Olanda - Ecuador Foto Agerpres
Naționala Olandei s-a impus în fața selecționatei Poloniei, la EURO 2024.

Selecționata Olandei s-a impus duminică, 16 iunie 2024, cu scorul de 2 - 1, în fața Poloniei, marcând golul victoriei pe finalul partidei.

Adam Buksa a deschis scorul în minutul 16, iar Polonia se pregătea să debuteze la EURO 2024 cu o surpriză. Portocala mecanică a a egalat în minutul 29 printr-un gol marcat de Cody Gakpo.

Olanda a marcat pentru victorie în minutul 83, prin  Wout Weghorst, iar în acest moment se află pe primul loc din Grupa D.