![Sursa foto: https://www.freepik.com/, @vecstock Sursa foto: https://www.freepik.com/, @vecstock](https://media.dcnews.ro/image/202401/w670/galaxie-horoscop-zodiac-zodii_83845400.jpg)
Potrivit Danielei Simulescu, Marte rămâne în semnul Berbecului pentru încă două săptămâni, așa că este momentul ca acesta să profite de influența sa. Este timpul ca nativii acestei zodii să se gândească la schimbare și să se implice mai mult în activități fizice, proiecte la serviciu și relații competitive.
Berbec/Ascendent în Berbec
„Ce trebuie să ții tu minte este faptul că Marte se află în continuare în semnul tău. Va mai sta acolo și săptămâna aceasta și cealaltă, deci e cazul să-l pui la treabă. Dacă până acum, de la finalul lunii aprilie, nu ai făcut nimic cu el, poate stai puțin și te gândești, meditezi și spui: „Nu prea am făcut mișcare, în ultimul timp, nu prea am fost competitiv, am fost cam leneș, am lăsat lucrurile să se întâmple de la sine”.
Poate te răzgândești și poate îți iei viața în propriile mâini și de mâine mergi la sală, te plimbi mai mult, ești mai implicat în proiectele de la serviciu, mai competitiv și poate și mai furios pentru că furia consumată și procesată, așa cum trebuie, poate fi foarte sănătoasă, cum ne învață tot domeniul psihologiei.
Folosiți-l pe Marte pentru că el se va mai întoarce în semnul vostru peste 2 ani și este păcat să nu-l activați!
Trebuie să mai rețineți că din casa a doua, care a fost plină în ultimul timp, se aglomerează casa a treia. Jupiter intră în casa a treia, Mercur tot acolo. Ce trebuie să faceți voi, de pe la jumătatea săptămânii ce urmează, este să fiți mai curioși și să nu așteptați să vi se spună, să vi se ofere, ci să cereți, să întrebați și să fiți și puțin exagerați.
E o perioadă foarte bună să mergeți la evenimente, la concerte, la festivaluri, să vă plimbați mai des și să vă întâlniți cu oameni dragi, nu neapărat familie, rude, dar colegi de școală, foști colegi de serviciu. Să-i aveți în vedere!”, a spus Daniela Simulescu.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video