![foto freepik.com foto freepik.com](https://media.dcnews.ro/image/202310/w670/femeie-stres_41379000.jpg)
'Cei care au zodia Taur sau ascendentul în Taur sunt protagoniștii săptămânii. Să recapitulăm! Mercur intră în semnul vostru. Soarele se întâlnește cu Uranus, Soarele se întâlnește cu Jupiter în semnul vostru. Practic, în semnul vostru avem așa, respectiv Soare, Mercur, Venus, Uranus și Jupiter. Multă aglomerație. Trebuie să vă puneți la punct mai multe aspecte ale vieții! În primul rând, pe plan fizic, faceți tot posibilul să vă aranjați, să vă machiați, coafați, să vă luați alt costum, domnilor, să vă luați altă geantă, doamnelor. Efectiv, să vă răsfățați.', a zis Daniela Simulescu.
'Pe urmă, mare grijă la sănătate, pentru că sunt atât de multe aspecte, care pot aduce și multă vulnerabilitate. Când e atât de multă nebunie în semnul vostru, pe undeva trebuie să apară un mic dezechilibru. Se pot dezechilibra și alte zone și nu știi cum să faci față. Stresul este mare pentru că și Marte este în Casa a 12-a și ați vrea să faceți foarte multe lucruri.', a spus Daniela Simulescu.
'Vi se pare normal să primiți atenție, validare, dar nu le primiți așa cum ați dori, ci, oarecum, treptat. Vă recomand următoarele: Dacă ați așteptat un nou proiect sau să vă căutați un nou loc de muncă sau să vă mutați sau să faceți o achiziție sau o investiție, această săptămână este potrivită. Gândiți-vă că marea conjuncție Soare - Jupiter, cea mai fericită zi, are legătură cu voi. Vă invit să vă faceți săptămâna mult mai frumoasă! Voi să faceți asta, nu să așteptați de la alții!', a mai spus Daniela Simulescu.
Video
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video