"Am o stea norocoasă! Ieri am văzut-o pe micuța noastră într-o postare pe pagina Protecția Animalelor CJ Ilfov. Firavă, cuminte, speriată, această fetiță cu năsucul roz și ochii de alună suferea enorm în frigul și umezeala unui #adăpost. Cineva spunea că "trebuie să crezi în steaua ta norocoasă mai ales atunci când este înnorat". Am simțit că Steluța trebuie să ajungă acasă. Așadar, iat-o, steluța noastră norocoasă strălucește în familia noastră. P.S vă rog, din suflet, adoptați! Erau și alți puiuți alături de Steluța. Vreau să cred că fiecare dintre cățeii din adăpost va avea o stea norocoasă", a scris Monica Anisie pe Facebook.
"Steluța n-o să reziste mult într-un adăpost. E prea mică. E prea firavă. În padocul în care stă e mereu apă, pe frigul ăsta stă numai cu blana udă. Așa e în adăposturi, e umezeală multă. Trebuie să-i găsim urgent un cămin. E fetiță, extrem de frumoasă, iubitoare și cuminte. E pui, are câteva luni, 5-6 probabil, e greu să ne dăm seama exact, dar se vede că e pui. Steluța trebuie să strălucească în casa unui om bun, nu să îndure suferință în spatele gratiilor. Ajutați-ne să-i găsim o familie. Pentru adopția ei, sunați-ne la 0751.235.009. #ilfovimpreuna", scriau cei de la Protecția Animalelor CJ Ilfov, ieri, pe Facebook.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video