Mitriţă a marcat în primul său meci la New York City FC. Video
Autor: Mihai Ciobanu
Fotbalistul român Alexandru Mitriţă a marcat în primul său meci pentru echipa americană New York City FC, care a remizat cu campioana Suediei, AIK Stockholm, scor 1-1, într-un amical disputat vineri la Abu Dhabi.

Mitriţă a înscris chiar în ziua în care a împlinit 24 ani. Internaţionalul român, care a jucat până în minutul 63, a deschis scorul în minutul 50. Mitriţă a fost aproape de gol şi în prima repriză, scrie site-ul clubului din Major League Soccer, care l-a transferat la începutul acestei luni de la Universitatea Craiova.

AIK a egalat după numai două minute de la golul lui Mitriţă, când Saku Ylatupa a transformat un penalty. Sezonul din MLS va debuta pe 2 martie.

Vezi şi: Bugetul a fost adoptat de Guvern. PSD: Ne concentrăm pe investiţii

Toader, la reuniunea JAI: Au fost trei teme mari de discuţie