Miami Open 2019. Momente dramatice pe teren: jucător prăbușit în timpul meciului
Autor: Sebastian Florea
Un jucător de tenis s-a prăbușit pe teren în timpul unei partgide la Miami.

Tenismenul austriac Nicola Kuhn (255 ATP) s-a prăbușit pe teren în timpul meciului de miercuri seara, cu germanul Mischa Zverev (locul 75 ATP), din cadrul turneului de la Miami.

Incidentul s-a petrecutîn setul al treilea, după două ore și 7 minute de joc, când picioarele lui Kuhn au cedat din cauza unor probleme musculare. Austriacul de 19 ani a căzut brusc pe teren, a suferit spasme musculare și a izbucnit în lacrimi.

Într-un final, el a fost forțat să abandoneze partida. Din fericire, problemele nu au fost grave, iar Kuhn a părăsit suprafața de joc pe picioarele sale.

Primul set fusese adjudecat de Nicola Kuhn, cu 6-4, iar germanul se impusese în cel de-al doilea, cu 7-5. În acel meci, austriacul ratase 8 mingi de meci.