![](https://media.dcnews.ro/image/201502/w670/spital_marea_britanie_75950500.jpg)
Costin Simion era foarte bolnav și suferea de halucinații, însă medicii nu și-au dat seama de gravitatea stării sale de sănătate din cauza faptului că bărbatul nu vorbea bine limba engleză, scrie stiridiaspora.com.
Românul avea vedenii și credea că este posedat de diavol, motiv pentru care a fost dus de urgență la spitalul Leicester Royal Infirmary. Medicii de la camera de gardă care l-au consultat i-au scris în fișă "risc crescut de suicid".
Bărbatul a fost văzut de doi psihiatri, care însă nu s-au putut înțelege cu acesta din cauza dificultăților de exprimare. Costin Simion a fost externat de două ori în 24 de ore, iar în final și-a pus capăt zilelor.
Românul nu a primit nicio medicație de la spital, pentru a-și îmbunătății starea de sănătate, iar medicii au susținut în apărarea lor că nu au putut stabili un diagnostic exact din cauza faptului că bărbatul nu vorbea bine limba engleză, mai arată sursa citată.
Vezi și: Români, victime ale unui atac mafiot, la Roma
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
Citește articolele cu aceleași etichete:
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video