Manchester City, prima finalistă din UEFA Champions League, după victoria în fața PSG
Autor: Irina Constantin
S-a decis prima finalistă din UEFA Champions League, sezonul 2020 - 2021. Manchester City reușește dubla victorie în fața PSG.

Final de meci! Este 4-1 la general pentru Manchester City, prima finalistă din UEFA Champions League!

Angel Di Maria (PSG) primeşte un cartonaş roşu şi meciul s-a terminat pentru el. Au fost mai multe scene tensionate după marcarea celui de-al doilea gol.

Este 2-0 pentru Manchester City, în minutul 63, după un contraatac formidabil. Mahrez înscrie al doilea gol!

1 - 0  pentru Manchester City, posibil prima finalistă din UEFA Champions League

Este 1 - 0 la pauză!

Șansele Manchester City cresc din minutul 11, după reușita lui Riyad Mahrez (Manchester City) care a deschis scorul: 1 - 0! Speranțele PSG au venit în minutul 15, când Neymar (PSG) a executat o lovitură liberă, însă mingea a lovit zidul. Ulterior, în minutul 16, Neymar (PSG) a aruncat o centrare în interiorul careului, dar defensiva a respins balonul.

Manchester City- PSG Echipele de start:

Manchester City: Ederson - Walker, Stones, Dias, Zinchenko - Fernandinho - Bernardo Silva, Gundogan - Mahrez, Foden, De Bruyne

PSG: Navas - Florenzi, Marquinhos, Kimpembe, Diallo - Paredes, Herrera - Neymar, Verratti, Di Maria - Icardi

Ploaia înghețată ar fi putut amâna începerea meciului, care, însă se joacă pe un gazon acoperit cu zăpadă. Vezi imaginile în Galeria foto