![Foto: Agerpres Foto: Agerpres](https://media.dcnews.ro/image/202404/w670/bode_50418900.jpg)
„Capitala nu mai are timp pentru alte bâlbe politice și administrative. Răbdarea Bucureștiului a ajuns la final. Ne dorim să trăim într-un oraș cu adevărat european, noi avem cei mai buni candidați. Soluția nu vine de la partide de conjunctură, cu lideri providențiali. Nu punem lăsa Capitala pe mâna nepricepuților, a celor care s-au victimizat. Patru ani a fost o fugă de responsabilitate.
Avem toate atuurile să fim victorioși în București. Viziunea noastră este sănătoasă, este evident că vorbim de un oraș cu cca. 2 milioane de locuitori, dar am demonstrat că știm cum se rezolvă problemele. Cum ar arăta Bucureștiul cu o echipă de profesioniști? Cu siguranță mai bine ca astăzi. Avem administrații performante și am văzut reacția dvs. când a venit în față.
Ne dorim să fie toată Capitala la fel cum e administrat sectorul 6. O echipă care să descătușeze energii pozitive. Formula actuală a administrației a eșuat și pacientul este letargic. E nevoie de oameni cu suflu nou, creșterea din ultimii ani s-a făcut din inerție, nu e meritul administrației, se putea mult mai mult. Candidații alianței vin cu acest suflu nou, cei care s-au pierdut pe la primăria generală s-au ascuns în birou și au dat vina pe greaua moștenire”, a precizat Lucian Bode, în cadrul evenimentului.
Nicolae Ciucă a făcut referire și la candidatul comun PSD-PNL la alegerile locale din București.
„Uitați-vă de-a stânga și de-a dreapta și veți vedea valoarea oamenilor. La fel mi-aș dori să procedăm când domnul Cîrstoiu va veni cu planul pentru București, cu acea fișă de tratament. Ne-am propus și am făcut această alianță pentru a avea aderență pe întreg lanțul, primăriile de sector, consiliile de sector, primăria generală, Consiliul Capitalei. De fiecare data când am mers la o filială, am avut trei subiecte în structura discursului, acela de a da încredere, încrederea exista la PNL București, motivare, motivare exista când vorbim de echipele care conduc și faptele pe care le-ați realizat”, a punctat președintele PNL.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video