LIVETEXT: Viitorul-Astra. Cupa României LIVESCORE
Autor: Diana Popescu
Viitorul și Astra se vor întâlni în această seară, la Ovidiu, de la ora 21:00, în sferturile Cupei României.

REZULTAT FINAL: Viitorul 1-3 Astra.

Astra merge în semifinalele Cupei României alături de ACS Timișoara, FC Voluntari și CSU Craiova.

LIVETEXT:

Min. 90+4 - Arbitrul fluieră finalul meciului. Astra reușește să se impună cu scorul de 3-1 în fața Viitorului lui Hagi.

Min. 85 - GOOOOOL Astra. Proaspătul intrat, Daniel Florea, marchează după o pasă a lui Ioniță.

Min. 84 - Schimbare la Astra. Iese Buș, intră Florea.

Min. 84 - Viitorul are la dispoziție mai puțin de 10 minute pentru a egala și a trimite meciul în prelungiri.

Min. 79 - Budescu centrează periculos, dar Burzbuchi reține.

Min. 68 - Schimbare la Astra. Intră Fabricio în locul lui Geraldo.

Min. 65 - Schmbare la Viitorul. Chițu îi ia locul lui Cicâldău.

Min. 61 - GOOOOOL VIITORUL! Vlad Morar își readuce echipa în joc.

Min. 52 - Ocazie Viitorul. Benzar intră în careu și șutează periculos, pe lângă poartă însă.

A început repriza a doua.

Min. 46 - Schimbare la Viitorul. Iese Iancu, intră Florin Purece. De asemenea, iese Hodorogea, intră Benzar.

Min. 45+1 - Se încheie prima repriză de la Ovidiu. Scorul la pauză Viitorul 0-2 Astra.

Min. 44 - GOOOOL ASTRA! Budescu transformă lovitura de la 11m. 2-0 pentru Astra.

Min. 43 - Penalty pentru Astra. Ioniță cade în careu după un duel cu Tîră.

Min. 40 - GOOOOL ASTRA! Takayuki Seto deschide reia cu capul, în poartă, mingea centrată de Budescu.

Min. 32 - Alexandru Ioniță trage pe jos, de la aproximativ 10 metri, direct în portarul echipei din Ovidiu.

Min. 26 - Cicâldău primește cartonașul galben.

Min. 9 - Viitorul ratează cea mai mare ocazie a începutului de meci. Hodorogea trimite cu capul, peste poartă, din 2 metrii după un corner.

Min. 1 - A început partida.

Echipele de start:

Viitorul: Buzbuchi - S. Rădoi, Țîru, Boli, Cr. Ganea - Vînă, Hodorogea, N. Roșu - Cicâldău, G. Iancu, V. Morar
Rezerve: Rîmniceanu, D. Dumitrescu, Benzar, S. Mladen, Țucudean, Chițu, Purece

Astra Giurgiu: Iliev - Geraldo, Săpunaru, Oros - Al. Stan, Seto, Boubacar, J. Morais - Al. Ioniță, S. Buș, Budescu
Rezerve: Boșneag, Fabricio, Florea, Nicoară, Lovin, Dandea, Balaure

Echipa antrenată de Gică Hagi a ajuns în această fază a competiției după ce a învins, scor 4-0, formația FC Balotești, în 16-imi și pe Pandurii Târgu-Jiu, scor 3-0, în optimile de finală.

De cealaltă parte, echipa giurgiuveană a ajuns în sferturile de finală după ce a eliminat două formații din ligiile inferioare: Mama Mia Becicherecu Mic, pe care a învins-o cu 1-0, și Luceafarul Oradea, în fața căreia s-a impus cu 3-1.

Timișoara, Voluntari și Craiova sunt echipele care s-au calificat în semifinalele Cupei României.

DCnews vă ține la curent cu cele mai importante faze din timpul partidei.