LIVETEXT Simona HALEP - Sloane STEPHENS, rezultat Washington
Autor: Bogdan Bolojan, Darius Muresan
Simona Halep debutează la turneul de la Washington împotriva americancei Sloane Stephens în turul întâi. Meciul este programat să înceapă la ora 20:50.

LIVESCORE: Simona Halep-Sloane Stephens 2-0. (la seturi)

Setul doi:

Simona Halep- Sloane Stephens 6-0. GAME! SET! MECI !

Simona Halep- Sloane Stephens 5-0. Al treilea break în setul doi pentru Halep care servește pentru meci.

Simona Halep- Sloane Stephens 4-0. Simona Halep câștigă lejer și game-ul patru.

Simona Halep- Sloane Stephens 3-0. Halep face un nou break și pare că se îndreaptă spre câștigarea meciului.

Simona Halep- Sloane Stephens 2-0. Halep își consolidează breakul din debut.

Simona Halep- Sloane Stephens 1-0. Break Halep. Debut excelent de set doi.

Tiebreak: Simona Halep câștigă primul set cu 7-3 la tiebreak.

Simona Halep- Sloane Stephens 6-6. Stephens egalează după ce Halep a avut două mingi de set.

Simona Halep- Sloane Stephens 6-5. Simona Halep la un game de câștigarea primului set.

Simona Halep- Sloane Stephens 5-5. Stephens își câștigă serviciul la zero.

Simona Halep- Sloane Stephens 5-4. Game câștigat la 15 de Halep.

Simona Halep- Sloane Stephens 4-4. Halep a avut cinci mingi de break pe care nu le-a fructificat.

Simona Halep- Sloane Stephens 4-3. Halep revine la conducere după un game câștigat ușor.

Simona Halep- Sloane Stephens 3-3. Stephens egalează după ce Halep a condus cu 30-0.

Simona Halep- Sloane Stephens 3-2. Rebreak realizat de Stephens.

Simona Halep- Sloane Stephens 3-1. Halep reușește primul break din meci.

Simona Halep- Sloane Stephens 2-1. Halep revine în avantaj. Game-uri foarte scurte până acum.

Simona Halep- Sloane Stephens 1-1. Stephens egalează.

Simona Halep- Sloane Stephens 1-0. Halep câștigă primul game al meciului.

A început meciul. Servește Simona Halep.

-Știrea inițială-

SIMONA HALEP-SLOANE STEPHENS, Washington: Pentru Simona aceasta este prima partidă de la înfrângerea din sferturile de la Wimbledon împotriva Johannei Konta, meci în urma căruia Halep a ratat șansa să urce pe prima poziție mondială.

SIMONA HALEP-SLOANE STEPHENS, Washington: Americanca Sloane Stephens, în vârstă de 24 de ani, ocupă poziția 957 mondial. Totuși, Simona nu va avea deloc o partidă ușoară. Sloane încearcă o revenire spectaculoasă după ce în 2013 ajunsese până pe locul 11, dar o accidentare gravă a forțat-o să renunțe.

SIMONA HALEP-SLOANE STEPHENS, Washington: Pentru Stephens  a jucat doar un meci din august 2016, la ultima ediţie a turneului de la Grand Slam de la Wimbledon, de unde a fost eliminată din primul tur.

SIMONA HALEP-SLOANE STEPHENS, Washington: Partida dintre Simona Halep și Sloane Stephens este programată de la ora 20:50, pe terenul central de la Rock Creek Tennis Center.

SIMONA HALEP-SLOANE STEPHENS, Washington: Meciul poate fi urmărit la Digi Sport 2, dar și în format LIVETEXT pe www.dcnews.ro, începând cu ora 20:50.