LIVETEXT: Napoli-Real Madrid, rezultat Champions League
Autor: Tudor Curtifan
LIVETEXT:  În manșa secundă a optimilor de finală a UEFA Champions League, Napoli a încercat minunea. Învinsă cu 3-1 la Madrid, italienii aveau nevoie de o victorie la două goluri diferență în fața Realului pentru a spera la calificare. Deși a deschis scorul, Napoli s-a văzut învinsă cu 1-3.

LIVETEXT: Presa din Italia aștepta o minune, având în vedere moralul excelent al napoletanilor.

LIVETEXT: Susținută de un public fanatic, cu un stadion plin până la refuz, echipa de sub Vezuviu a forțat eliminarea ”galacticilor” de la Real Madrid și conducea la pauză cu 1-0

Real Madrid a întors scorul după pauză și s-a impus cu 1-3, spulberând speranțele italienilor.

LIVETEXT: Tot în această seară s-a desfășurat returul dintre Arsenal și Bayern Munchen (1-5). După 1-5 în Germania, Arsenal a fost umilită și în Anglia cu același scor.

LIVETEXT: DC News v-a ținut la curent cu cele mai importante evenimente ale partidei dintre Napoli și Real Madrid.

LIVE TEXT  -  NAPOLI - REAL MADRID 1-3

Min. 91 - GOOOL!!! Real Madrid face 1-3 prin reușita lui Alvaro Morata. Spaniolii se califică în sferurile de finală ale UEFA Champions League

Min. 24 - GOOOL!!! Belgianul Mertens deschide scorul pentru italieni. Napoli preia conducerea partidei (1-0)

Min. 52 - GOOOL!!! Sergio Ramos egalează pentru Real Madrid (1-1)

Min. 57 - GOOOL!!! Sergio Ramos reușește dubla după doar 5 minute (1-2)