LIVETEXT: Craiova-Dinamo. Cupa României LIVESCORE
Autor: Diana Popescu
CSU Craiova și FC Dinamo București se vor întâlni în această seară la Severin, la ora 21:30, în sferturile de finală ale Cupei României.

Acesta este al treilea meci în care cele două echipe se întâlnesc în ultima lună. În primele două partide Dinamo s-a impus o dată, scor 2-1, iar în meciul din urmă cu zece zile rezultatul a fost egal, 0-0.

În faza anterioară a competiției, Dinamo a trecut de Gaz Metan Mediaș, scor 3-1, iar CSU Craiova a învins-o pe Brăila, scor 2-0.

REZULTAT FINAL Craiova- Dinamo 0-0 (6-5 după penalty-uri)

LIVESCORE:

Oltenii reușesc să câștige meciul după penalty-uri. Spătaru și Patrick Petre ratează de la 11 metri, iar Craiova merge în etapa următoare a Cupei României.

Min. 120 Niciun gol în cele două reprize de prelungiri. Urmează loviturile de departajare.

Meciul intră în prelungiri.

Craiova-Dinamo 0-0 după cele 90 de minute.

Min. 90 - Oltenii cer eliminarea lui Popescu după un fault asupra lui Măzărache. Fundașul lui Dinamo a văzut însă doar ”galben”.

Min. 74 - Popescu are o intrare întârziată asupra lui Bancu. CSU cere penalty, dar Hațegan consideră că a fost simulare.

Min. 64 - Cartonaș roșu pentru Alexandru Băluță. Craiova rămâne în 10 oameni.