Liverpool și-a păstrat parcursul perfect în Premier League. Chelsea - Liverpool 1-2
Autor: Neagoe Narcis-Florentin
Cormoranii au obținut a 15-a victorie consecutive în Premier League.

Liverpool este neînvinsă în campionatul englez din acest sezon, după ce s-au impus în fața lui Chelsea cu 2-1.

Trent Alexander-Arnold și Robert Firmino s-au aflat pe lista marcatorilor în prima repriză. Golul lui Cesar Azpilicueta le-a dat fanilor de pe Stamford Bridge speranță, însă acesta nu a fost valabil.

Ultimele 20 de minute au fost pline de tensiune, când N'Golo Kante s-a zbătut pentru ca echipa sa să obțină un punct. Formația lui Frank Lampard a avut numeroase ocazii până la finalul meciului.

Cu toate acestea, Liverpool a învins și a obținut șase victorii din șase meciuri și este la 5 puncte de locul secund, conform Sky Sports.

În Premier League, cormoranii sunt neînvinși de 23 de meciuri consecutive – cea mai lungă serie de asemenea meciuri din noiembrie 1990.