Liga 1: Steaua București–Pandurii Târgu Jiu, scor final
Steaua București a terminat la egalitate cu Pandurii Târgu Jiu, scor 1-1 (0-0), duminică seara, pe Arena Națională din Capitală, în etapa a noua din faza play-off a Ligii I de fotbal. În urma r emizei dintre Steaua și Pandurii,  Astra Giurgiu este virtual campioană a României la fotbal.

Roș-albaștrii au început în forță meciul cu Pandurii, Nicușor Stanciu trimițând primul șut la poarta lui Stanca în minutul doi, tot el a semnat și cealaltă ocazie mare a roș-albaștrilor, scrie gsp.ro. De partea cealaltă, oaspeții au bifat ocazii prin Bunoza, dar niciuna care să le dea cu adevărat emoții jucătorilor lui Reghecampf.

Reghecampf a făcut două schimbări la pauză: Gebhart și Bawab, în locul lui Hamroun și Tade.

Primul gol al partidei a venit în minutul 60, când Hora a scăpat singur, după o pasă a lui Răduț, și a marcat.

Bucuria jucătorilor de la Pandurii a fost de scurtă durată. În minutul 66, Steaua a egalat prin Gabi Enache care a trimis un șut bombă, la colțul lung.