![Astrolog Daniela Simulescu / Foto emisiune Astrolog Daniela Simulescu / Foto emisiune](https://media.dcnews.ro/image/202405/w670/horoscop-8-mai_47089400.jpg)
Pe 26 mai 2024, Jupiter intră în Gemeni, unde va sta până pe 10 iunie 2025. Ce zodii vor fi afectate? Am aflat de la Daniela Simulescu, celebrul astrolog DC News.
Așadar, pe data menționată avem o schimbare majoră: Jupiter, planeta expansiunii și a oportunităților, pășește în semnul zodiacal al Gemenilor. Această mișcare astrologică marchează începutul unei perioade de transformare și de creștere în domeniul comunicării și al schimbărilor personale. Daniela Simulescu, astrolog DC News și redactor-șef Astrosens, vorbește despre faptul că Jupiter intră într-un teritoriu bogat în posibilități și provocări, de pe 26 mai 2024.
Ce este important de știut este că Jupiter are o rotație în jurul Soarelui care durează aproximativ 12 ani. Când se află într-un anumit semn zodiacal, Jupiter aduce cu el promisiunea de abundență și creștere în domeniile guvernate de acel semn. Așadar, tranzitul lui Jupiter în Gemeni ne oferă oportunitatea de a ne extinde și de a evolua în domenii precum comunicarea, învățarea și adaptabilitatea.
Ce zodii vor fi afectate aflați pe Spectacola.ro chiar de la Daniela Simulescu:
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video