![Sursa foto: https://www.freepik.com/, @vecstock Sursa foto: https://www.freepik.com/, @vecstock](https://media.dcnews.ro/image/202402/w670/zodiac-horoscop-planete-sistem-astrologie_61062900.jpg)
Potrivit Danielei Simulescu, intrarea lui Jupiter în Gemeni va amplifica atât lucrurile bune, cât și pe cele care nu merg bine. Nativii acestei zodii nu trebuie să se aștepte la o perioadă perfectă.
Gemeni/Ascendent în Gemeni
„Jupiter intră astăzi în semnul vostru. Mercur, guvernatorul vostru, intră săptămâna viitoare tot în semnul vostru. Soarele e acolo, Venus e acolo, o bucurie!
Din când în când, teoria e ce ne dorim, dar practica, de cele mai multe ori, lasă de dorit. Când citiți că intră Jupiter într-un anumit semn, teoretic pare că totul o să fie minunat pentru semnul respectiv, dar Jupiter amplifică totul, amplifică și lucrurile care merg și pe cele care nu merg.
Așa că să nu vă așteptați că o să fie neapărat doar lapte și miere, ci să aveți în vedere următorul fapt: Jupiter vă sprijină, de exemplu, când aveți o criză. Dacă nu ar fi fost Jupiter ați fi depășit mai greu criza respectivă. Mai este ceva. Orice eveniment, care poate părea o criză, este o mare oportunitate și nu trebuie să ratați acest detaliu.
Cu Jupiter în semnul vostru, e nevoie de expansiune, de primul pas. Viața voastră, în iunie 2025, nu mai are voie să arate cum arată acum. Trebuie să fie o îmbunătățire pe minim un plan, iar pentru asta aveți nevoie să învățați ceva, să vă extindeți, să îndrăzniți, să cereți, să vă permiteți să visați.
Jupiter vă cere să rămâneți încrezători și optimiști, indiferent de ce se întâmplă în viețile voastre. Jupiter va face careul cu Saturn, la un moment dat, ceea ce înseamnă că momentele acelea mai dure, mai neplăcute, acolo veți crește, în presiune și în tensiune.
Jupiter vă invită să aveți mai multă grijă de sănătate și, pentru că și Mercur se apropie de Uranus, în casa a 12-a, mulți dintre voi ar trebui să acordați atenție suplimentară sănătății voastre și a celor din jur.
Uitându-mă la întreagă configurație, aducându-mi aminte că Soarele se află lângă Venus, trebuie să vă dați seama ce vă place vouă. Nu contează restul lumii, contează cine sunteți, ce vă place, ce vă definește, ce știți că puteți. E foarte important ca voi să vă acceptați limitele. Trebuie să vă recunoașteți și bunele și relele și pregătiți-vă de o vară plină de evenimente și destul de agitată!", a spus Daniela Simulescu.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video