Urmărește emisiunea live
Israel - România, rezultat final. Naționala lui Edi Iordănescu a clacat în ultimele minute
Facebook Echipa Nationala a României
După ce a condus cu 2-0, naționala condusă de Edi Iordănescu a fost egalată pe final de Israel.

UPDATE 2

Naţionala de fotbal a României a terminat la egalitate cu selecţionata Israelului, 2-2 (2-0), marţi seara, într-un meci amical desfăşurat la Netanya. Tricolorii au scăpat printre degete prima victorie în mandatul selecţionerului Edward Iordănescu, după ce au condus la pauză cu 2-0.

UPDATE 1

Israel - România 0-2, la pauză

Naţionala de fotbal a României conduce selecţionata Israelului cu scorul de 2-0, la pauza meciului amical care are loc marţi seara, la Netanya. Tricolorii au făcut o repriză excelentă, reuşind să marcheze de două ori.

Alexandru Cicâldău (min. 10) a marcat primul gol din mandatul selecţionerului Edward Iordănescu, fiind găsit foarte bine în careu de Dennis Man. Apoi, Man, atacantul Parmei (23), a majorat diferenţa, fiind lansat de Vlad Chiricheş, în urma unei intercepţii a căpitanului României la centrul terenului.

Știrea inițială

Selecţionerul echipei naţionale de fotbal a României, Edward Iordănescu, a făcut nu mai puţin de opt modificări în formula de start pentru meciul amical cu reprezentativa Israelului, programat marţi seara, la Netanya, faţă de partida cu Grecia.

În primul unsprezece au mai rămas de la meciul desfăşurat vineri pe Stadionul Steaua (0-1), doar portarul Florin Niţă, căpitanul Vlad Chiricheş şi mijlocaşul Alexandru Cicâldău, potrivit site-ului FRF.

Printre cei care vor începe din primul minut cu Israelul se numără tinerii mijlocaşi Marius Marin şi Darius Olaru, iar în atac au fost titularizaţi Valentin Mihăilă şi Dennis Man.

Echipele de start:

Israel: 18. Marciano - 17. Kandil, 5. Dgani, 13. Goldberg, 22. Davidzada - 19. Kanichowsky, 6. Natcho (căpitan), 16. Abu Fani - 21. David, 10. Dabbur, 15. Baribo. Selecţioner: Gadi Brumer.
Rezerve: 1. Nitzan, 23. Glazer - 2. Avraham, 3. Glazer, 4. Baltaxa, 7. Safuri, 8. D. Peretz, 9. Haziza, 11. Solomon, 12. Menachem, 14. Cohen, 20. Abu Abaid.

România: 1. Florin Niţă - 4. Cristian Manea, 6. Vlad Chiricheş (căpitan), 15. Andrei Burcă, 3. Alin Toşca - 8. Alexandru Cicâldău, 14. Marius Marin, 18. Darius Olaru - 13. Valentin Mihăilă, 19. Andrei Ivan, 10. Dennis Man. Selecţioner: Edward Iordănescu.
Rezerve: 12. Marian Aioani, 16. Horaţiu Moldovan - 2. Andrei Raţiu, 5. Ionuţ Nedelcearu, 7. Denis Alibec, 9. George Puşcaş, 11. Nicuşor Bancu, 17. Adrian Rus, 20. Radu Drăguşin, 21.