![](https://media.dcnews.ro/image/201807/w670/sectorul_4_95915200.jpg)
Daniel Băluţă, primarul Sectorului 4, anunţă lansarea unui proiect prin care încrengătura de cabluri care sunt agăţate de stâlpi va dispărea, acestea urmând a fi trecute în subteran. Vorbim despre zona străzii Turnu Măgurele, proiectul urmând a fi implementat o dată cu executarea lucrărilor de lărgire a arterei de circulaţie.
"Sunt locuri în care, ca simplu trecător, nu poți spune cu certitudine dacă stâlpii țin cablurile, sau dacă nu cumva cablurile susțin stâlpii. Așa a fost până acum și în zona Apărătorii Patriei, unde de trei din stâlpii de telegraf pare să depindă întregul sistem de telecomunicații al Sectorului 4. Cine și ce cabluri deține pe stâlpi, nici cei care le-au montat nu prea mai știu.
Eu știu însă, cu siguranță, că îmi doresc să le pot spune oamenilor care trec prin zonă ”Privește cerul!”, așa că, foarte curând, toate aceste rețele nesfârșite de cabluri vor dispărea, în pământ, o dată cu lucrările de lărgire a străzii Turnu Măgurele", anunţă primarul Daniel Băluţă.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video