![Foto Facebook Victor Ciutacu Foto Facebook Victor Ciutacu](https://media.dcnews.ro/image/202208/w670/victor_ciutacu_companie_aeriana_grindeanu_teodorescu_fb_94166300.jpg)
”O emisiune care mie mi-a plăcut foarte mult a fost când a venit prima dată Traian Băsescu la mine în studio. Nu mai era președinte. După ce ne-am spurcat 15 ani în toate felurile, ne-am făcut de balamuc unul pe celălalt, prin atacuri reciproce la activitatea publică și personală, într-o seară, când eram într-o altă emisiune, în care făceam pe analistul, a intervenit Traian Băsescu. Am intrat într-o conversație decentă și civilizată cu el. La sfârșitul emisiunii, în direct fiind, l-am întrebat, într-o doară, dacă ajunge vreodată în viața asta la mine-n emisiune. A zis că da, cu cea mai mare plăcere, să stabilim detaliile. S-au stabilit detaliile, s-a făcut făcut promo-ul de rigoare și a venit ăl bătrân, tăticule, toată lumea se aștepta să fie cu săbii, cu topoare, cu tot, după poveștile dintre noi, după toate campaniile mele derulate împotriva lui, era momentul zero, T0. Fiecare aștepta lovitură sub centură de la celălalt. Au fost două ore în care curgeau apele pe mine, dar și pe Băsescu. A venit cu jumătate de oră mai devreme, l-am invitat la mine în birou, am fumat împreună niște țigări și, exact când ne-am ridicat de pe scaune să mergem în studio, se uită Băsescu la mine și zice: toată lumea așteaptă măcel, ce facem? Zic: vă spun cât se poate de sincer, dacă vreți și dacă convenim așa, vreau să avem o discuție serioasă, așezată, fără să ne menajăm. Și Băsescu a început să zâmbească, a tras un fum din țigară și a zis: hai să-i dezamăgim pe toți și să le dăm o emisiune deșteaptă. Lumea a fost foarte surprinsă la sfârșitul celor două ore că nu ne-am dat cu răngile în cap” amintește Victor Ciutacu.
Interviul vine în contextul în care Victor Ciutacu face 10 ani de când se află la România TV.
Vezi interviul complet:
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video