Gol superb cu călcâiul în Hermannstadt - Universitatea Cluj / Rezultat final - Video

Autor: Andrei Itu | Categorie: Sport
Foto Arhivă DC News
Universitatea Cluj a învins-o pe FC Hermannstadt cu scorul de 1-0 (1-0), marţi, în deplasare, la Sibiu, într-un meci din etapa a 28-a a Superligii de fotbal.

În minutul 11, Ioan Filip a înscris pentru Universitatea Cluj-Napoca un gol superb, cu călcâiul, după o fază frumoasă creată de Dan Nistor.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Ioan Filip (11). Sibienii au avut şansa egalării în min. 86, dar atacantul croat Matko Babic a ratat un penalty, şutul său fiind apărat de Andrei Gorcea.

Lovitura de pedeapsă fusese acordată, în urma arbitrajului video, după un fault comis de Gorcea asupra lui Babic.

Gazdele au reuşit să marcheze în minutul 70, prin Silviu Balaure, dar reuşita a fost anulată de arbitrajul video pentru ofsaid la Călin Popescu, autorul centrării la acea fază