![becali becali](https://media.dcnews.ro/image/201705/w670/becali_28195700.jpg)
"O să vedeţi voi cum o să fie mingea la noi, pentru că noi avem mare calitate în atac. Cum a zis Duckadam, în primele 15 minute trebuie să le arătăm că trebuie să le fie frică de noi. Ba chiar să marcăm şi un gol în primul sfert de oră. Ce să facem, să ne punem în apărare şi să aşteptăm să ne dea ei gol?
Nu este o echipă de speriat. Că dacă erau o echipă de speriat, dădeau gol. Se poate să se întâmple cu Lens (FCSB - Lens 4-0, în grupele Europa League, ediţia 2005-2006). Să le dăm un gol, să vină peste noi şi să le dăm patru", a declarat Gigi Becali la DigiSport.
FCSB a remizat la Lisabona în manșa tur a play-off-ului UEFA Champions League, 0-0. Totuși, tactica indicată de Gigi Becali ar putea fi una sinucigașă având în vedere că Sporting este o echipă foarte ofensivă și rapidă pe benzi. De altfel, marile ocazii ale FCSB-ului de la Lisabona au venit pe contraatac și nu pe fondul unui joc ofensiv.
[citeste si]
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
Citește articolele cu aceleași etichete:
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video